You need to enable js in your browser settings to properly display the site. Для корректного отображения сайта Вам необходимо включить js в настройках браузера. Для коректного відображення сайту Вам необхідно включити js в налаштуваннях браузера.

Азербайджан надав гуманітарну допомогу Україні у зв’язку з техногенною катастрофою на Каховській ГЕС

За розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва в Україну було відправлено гуманітарну допомогу. Серед іншого це колекторний трубопровід для перекачки стічних вод, підводні насоси, мотопомпи, гумові човни, захисні костюми, рятувальні жилети, літній та зимовий одяг.

Спеціальний літак із гуманітарним вантажем вже вилетів із Міжнародного аеропорту Гейдар Алієв. Допомога буде доставлена до польського аеропорту Жешув, а звідти до України.

Також у перші години після техногенної катастрофи на Каховській ГЕС в рамках гуманітарної місії компанія SOCAR Energy Ukraine надала Благодійній організації «Я допоможу» та Благодійному фонду «Япомога» більше тисячі літрів дизелю та газу для порятунку людей і тварин. Крім того компанія надасть необхідний об’єм пального (мова йде про десятки тон) в рамках масштабної та системної допомоги для евакуації постраждалих. АЗК SOCAR, що розміщені на евакуаційному шляху, готові надати місця для відпочинку та безкоштовно нагодувати постраждалих.

У своєму зверненні посол України в Азербайджані Владислав Каневський висловив подяку за надану допомогу: «Азербайджан серед перших відправляє в Україну вкрай необхідну допомогу...
Гуманітарної допомога направляється літаком авіакомпанії “Silk Way West Airlines”, на борту якого знаходяться мотопомпи та насоси, надувні човни, захисні костюми, рятувальні жилети тощо... це вже 11 літак з гуманітарним вантажем, який дружній Азербайджан відправляє в Україну.
Крім того, азербайджанська сторона додатково надала 20 тонн палива для автомобільного та водного транспорту, який задіяно у рятувальній операції.
Щиро дякуємо дружньому Азербайджану за підтримку та допомогу!».
Висловив подяку і депутат ВР України Давід Арахамія: «Хочу подякувати народу Азербайджану й особисто помічнику президента Хікмету Гаджиєву за швидку реакцію. У найкоротші терміни для нас було зібрано і відправлено надувні човни, насоси, мотопомпи, рятувальні жилети, захисні костюми. Також Азербайджан надав паливо для техніки і транспорту, задіяного у рятувальній операції. Щиро дякуємо за підтримку! Ми завжди пам’ятатимемо, як нам протягнули руку допомоги в скрутний час».