SOCAR займається видобутком, переробкою, транспортуванням нафти та газу, реалізацією нафти та похідних нафтопродуктів на внутрішньому та міжнародному ринках, будівництвом та експлуатацією нафто- та газопроводів.
Розбудовує роздрібний бізнес – мережу автозаправних станцій бренду SOCAR в Азербайджані, Грузії, Україні, Румунії та Швейцарії. Має розширену мережу представництв у Грузії, Туреччині, Румунії, Австрії, Швейцарії, Нігерії, Сінгапурі, В’єтнамі та інших країнах зі штаб-квартирою в м.Баку, Азербайджан.
На Апшеронському півострові неподалік Баку пробурена перша у світі нафтова свердловина сучасного типу.
У місті Баку збудовано перший нафтопереробний завод (установка). Всього через 8 років у місті запрацювало вже 15 таких установок, зробивши Баку одним з промислових центрів світу.
Брати Нобель засновують компанію з видобутку та перероблення нафти в м.Баку. В активах братів була низка нафтових промислів, нафтопереробних заводів, перший у світі танкер для перевезення нафти в Каспійському морі, численні баржі, залізниці, готелі та інше.
Для з’єднання Бакинського та Тбіліського нафтопереробних заводів було збудовано нафтопровід довжиною 12 км.
Збудовано на той час найдовший у світі магістральний нафтопровід Баку-Батумі.
У Баку вперше пробурена свердловина методом похилого буріння. Пізніше – методом кущового буріння, який сьогодні широко використовується в усьому світі.
Вперше у світі почали видобувати нафту у відкритому морі в Баку.
Представники західних нафтових компаній концентруються у місті Баку, яке стає лідером нафтовидобутку.
Створення SOCAR. Уряд Азербайджану об'єднав усі державні виробництва, підприємства і науково-дослідні організації, що працювали у нафтовій галузі, у єдину структуру – Державну нафтову компанію Азербайджанської Республіки (State Oil Company of Azerbaijan Republic).
Підписання «Контракту століття» – договору між 12 великими нафтовими компаніями з Азербайджану, Туреччини, США, Японії, Великобританії, Норвегії, Саудівської Аравії та Росії про спільну розробку нафтових родовищ в азербайджанському секторі Каспійського моря. Угода увійшла до переліку найвагоміших за кількістю вуглеводневих запасів і загальним обсягом передбачуваних інвестицій.
Підписання угоди між урядом Азербайджану та компанією BP Exploration у присутності Маргарет Тетчер про підготовку проєктів із розробки нафтового родовища «Чиираг» та перспективного майданчика нового газоконденсатного родовища «Шахденіз».
Створення Azerbaijan International Operating Company (AIOC). 9 міжнародних компаній: British Petroleum, Chevron, SOCAR, INPEX, Statoil, Exxon Mobil, TPAO, ITOCHU, HESS об’єднались з метою реалізації «Контракту століття».
Підписання контракту про перспективну структуру газоконденсатного родовища «Шахденіз» між компаніями BP, Statoil, LUK Agip, Elf Aquitaine (нині TOTAL), OIEC (зараз NICO), TPAO, SOCAR.
Підписання контрактів №7, 8, 9 у присутності Президента Азербайджану Гейдара Алієва та віцепрезидента США Альберта Гора між американськими компаніями Chevron, Exxon Mobil і азербайджанським SOCAR про нафтові структури «Апшерон», «Огуз», «Нахчиван».
Уведення в експлуатацію нафтопроводу Баку-Супса з пропускною здатністю трубопроводу 7 млн тонн на рік, або 140 тис. барелів на добу. Створення Державного нафтового фонду Азербайджанської Республіки, для накопичення доходів, отриманих від розробки SOCAR нафтових родовищ в Азербайджані спільно з іноземними компаніями.
Річниця з Дня підписання «Контракту століття» – 20 вересня – віднині щорічно відзначається як День нафтовика Азербайджану.
Офіційне урочисте відкриття нафтопроводу Баку – Тбілісі – Джейхан. Загальна довжина трубопроводу 1768 км, зокрема його протяжність територією Азербайджану становить 443 км, територією Грузії – 249 км, територією Туреччини – 1076 км. Проєктна пропускна потужність – 50 млн. тонн нафти в рік, або 1 млн. барелів на добу. Отримано перший газ з родовища «Шахденіз».
Заснування трейдингової компанії ДНКАР «SOCAR Trading S.A.» у Швейцарії в м. Женева для торгівлі нафтою «Azeri Light» та підвищення загальної конкурентоспроможності на світових ринках. Альянс SOCAR&Turcas/Injas придбав у Туреччині 51% акцій нафто-хімічної компанії Petkim Petrokimya.
Заснування представництва SOCAR в Україні.
Вихід SOCAR на український гуртовий ринок. Реалізацією гуртових партій пального, природного та скрапленого газу займається Торговий дім «Сокар Україна».
Урочиста церемонія відкриття перших 7 АЗК під брендом SOCAR в Україні.
Спуск на воду унікального нафтоналивного бункерувальника – «Баку-1», який є одним з найбільших в Україні та розрахований як на річкову, так і на морську акваторію.
Заснування компанії «СОКАР Транс», яка забезпечує потреби Групи Компаній SOCAR в транспортно-експедиційних та логістичних послугах.
Початок діяльності компанії «С Кард Сервіс», яка є офіційним представником SOCAR у сфері безготівкового розрахунку за пальне для корпоративних клієнтів.
Вихід SOCAR на гуртовий ринок природного газу.
Торговий дім «Сокар Україна» повідомив про постачання першого мільярда природного газу. Таким чином, SOCAR став третім комерційним гравцем вітчизняного газового ринку, який імпортував мільярд куб.м блакитного палива за всю історію незалежної України.
Далі буде...